Site Overlay

E-Ticaret Sitesi Kurma

Neden e-ticaret sitesi kurmalısın?

Bu soruya cevap olarak “Covid 19” döneminde işletmelerin durumu örnek verilebilir.

Küresel çapta etkilerini gösteren “covid 19” salgını sonrası “online alışveriş” siteleri olan işletmeler,

salgın döneminde “online alışveriş” sitesi bulunmayan işletmelerden daha az etkilendiler çünkü dükkanları kapalı olsa da e-ticaret siteleri üzerinden satışlarına devam ederek para kazanmaya devam edebildiler

E-ticaret sitesi nasıl kurabilirim?

Günümüz şartlarında ticimax, ideasoft, opencart gibi alt yapıları kullanarak e-ticaret sitesi kurmak çok kolay, ancak sitenin sürdürülebilirliğini sağlamak zordur.

Bu platformlar üzerinden satın aldığınız e-ticaret paketiniz size içerik olarak bom boş bir şekilde teslim edilir ve sitenizin tasarımını yapmak ve içeriğini oluşturmak size bırakılır.

Bu da haliyle işi ticaret olan ve bu vakte kadar bilgisayarla haşır neşir olmayan veya olsa da bu konulara ayıracak zamanı olmayan siz değerli işletme sahiplerine kafasını karıştırmakta ACABA yapabilir miyim, ACABA e-ticaret’e girmeli miyim? gibi tereddütler oluşturmaktadır.

İşte bu noktada yapmanız gereken şey geri adım atmamaktır.

satın aldığınız veya alacağınız e-ticaret paketini sizin adınıza TASARIMINI yapacak logo, resim, slyt, ürün girişi, kargo ayarları, stok girişleri, kredi kartı ile ödeme alma süreçleri, google reklamları vb. gibi ayarlarda size yardımcı olacak ve siteye temel görünüm verdikten sonra işi size öğretecek veya sizinle çalışmaya devam edecek, bir bilişim uzmanından destek almanız sizi çok hızlı bir şekilde e-ticaret alanında ileriye götürecektir.

Bu konuda unutulmaması gereken bir nokta e-ticaret yapan büyük işletmelerin arka planda “Çok fazla” bilişim uzmanları bulunmaktadır.

e-ticaret sektörüne giriş yapacak siz değerli işletme sahipleri bu aşamalarda bir bilişim uzmanı ile çalışmanız sizi en kısa sürede başarıya ulaştıracaktır.

Ticimax

İdeasoft

Opencart

Yukarı da ki üç platformdan birini seçerek e-ticaret e giriş yapmak istiyorsanız ve sitenin tasarlanmasına yönelik hiçbir fikriniz yoksa mail adresim üzerinden bana ulaşabilirsiniz