Site Overlay

Internet Information Service (IIS7 – IIS7.5) Üzerinden CSR Kodu Nasıl Oluşturulur?

Internet Information Service (IIS), Microsoft firmasının Windows işletim sistemlerinde ve sunucularında kullandığı, Web servisini sunan alt yazılımdır.  Şimdi öncelikle SSL sertifikası siparişi oluşturmak için gerekli olan CSR kodunu oluşturalım. Sunucumuza uzak masaüstü ile bağlantı sağladıktan sonra IIS (Internet Information Service) servisini çalıştırmamız gerekmektedir. Bu işlemi kısaca çalıştır > inetmgr yazarak ta gerçekleştirebilirsiniz.  1) IIS Manager servisini çalıştırdıktan sonra ana dizinde yer alan “Server Certificates” bölümüne tıklıyoruz. 

2) Açılan sayfanın sağ tarafında yer alan “Create Certifica Request” bölümüne tıklıyoruz. 

3) Karşımıza aşağıdaki gibi CSR kodunu oluşturmamız için bir form çıkacaktır. Bu formu doldururken aşağıdaki kiriterlere uymamız gerekmektedir. * CSR kodunu üretirken Comman Name bölümü hatalı girilmemelidir.* Organizational unit bölümüne WEB yazmanızı tavsiye ederiz.* Türkçe karakter kullanmamaya dikkat edelim.* Ülke kodu alanını doğru seçelim. 

 4) Bu bölümde listeden 2048 bit şifreleme seçerek devam edebiliriz 

 5) Oluşturulacak CSR kodu dosyasının nereye kaydedileceğini seçiyoruz. 

  6) Dosyanın kaydedileceği yeri belirledikten sonra “Finish” butonuna tıklayarak CSR oluşturma işlemini tamamlıyoruz. 

 7) Aşağıda yer alan CSR dosyasını açarak içindeki kodun tamamını kopyalayarak SSL sertifikası siparişini oluşturabiliriz.

Internet Information Service (IIS7 – IIS7.5) Üzerinden CSR Kodu Nasıl Oluşt (natro.com)