Site Overlay

HPE StoreOnce Systems

Yedeklemeye ayrılan zaman dilimi: Verilerin artmasına karşın sabit kalan hatta giderek azalan zaman aralıkları en büyük sorunlardan bir tanesi. Çözümü ise ihtiyaç duyulduğu zaman artırılabilecek kapasite ve performans. Rakip üreticilerin model yükselterek cevap verebildikleri bu ihtiyaca, HP performans gerektikçe yapılabilecek kapasite artışı ile çözüm sunuyor. Bu sayede hiç kullanılmayacak kapasiteye önceden yatırım yapmak gerekmiyor.HP halen toplam 768 TB’a kadar ham kapasite ve 100 TB/saat yedekleme hızı sunabiliyor. Yani rakip ürünlerle 8 saat süren bir yedekleme HP ile 2,5 saate inebiliyor. Günde 5,5 saat fazladan çalışma süresi sağlayan bu çözüm yılda fazladan kazanılan yaklaşık 3 aylık bir çalışma süresine denk geliyor.

Felaketten dönüş: Buradaki sorun veri merkezinde veya bölgesel bir felaket anında verilerin doğru yerde korunmuş olması. HP, bunu düşük bant genişliği kullanan çeşitli replikasyon seçenekleriyle sağlıyor. Lokasyonlar arasında sadece tekilleştirilmiş veriler gidip geldiğinden bu işlemler düşük hızlı bağlantılarla gerçekleştirilebiliyor. HP StoreOnce, verilerinizi rakiplerim empoze ettiği yerlere değil, istediğiniz yere tekilleştirebilmenizi sağlıyor. Verilerinizi ister uygulamanın kaynağında, ister yedekleme sunucusunda, isterse de herhangi bir StoreOnce yedekleme cihazında (HP StoreOnce 2600, 4200, 4400 ve HP B6200) tekilleştirebilirsiniz. Bu işlem verilerin başka bir lokasyona taşınmasından önce yapılabilir. Eğer felaketten kurtarma stratejiniz verilerin birden fazla lokasyonda saklanmasını gerektiriyorsa HP’nin multisite ve multihop opsiyonları ideal bir çözüm olabilir.

Uzak lokasyon koruması: Uzak lokasyonlarda çok değerli veriler yer alabiliyor. Bu verilerin çoğu kez yeteri kadar korunmadığını görüyoruz. HP StoreOnce bu sorunu kolayca hallediyor. Verilerinizin güvenli bir yedeği ve felaketten dönüş kopyası herhangi bir yerel beceri gerektirmeden uzak lokasyonlarda ekonomik bir şekilde alınabilir. HP StoreOnce ailesinin bu amaca uygun çeşitli donanım ve yazılım çözümü bulunuyor.

Geri yükleme (restore) performansı: Verilerinizi, taahhüt ettiğiniz servis seviyesini karşılayacak hızda geri döndüremezseniz yedekleme yatırımını boşa yapmışsınız demektir. Çoğu üretici tasarımlarını sadece yedekleme sürelerini dikkate alarak yapıyor. Hatta çoğu zaman çok düşük olabilen geri yükleme hızlarının dokümanlarda bile belirtilmediğini görüyoruz. HP ise bu konudaki farklılığını 40TB/saat’e varan geri yükleme hızlarını gururla ilan ediyor.

İş yükünde %50’ye varan azalma

Tekilleştirme 1.0 çözümleri birçok sorunu çözmenin yanında yenilerini de beraberinde getirdi. Örneğin, Tekilleştirme 1.0 çözümlerinde yedekleri yedekleme yazılımı, veri akışını da yedekleme cihazı kontrol ediyordu. Bu da biri yedekleme yazılımı, diğeri de yedekleme cihazı için iki farklı yönetim aracını gerektirdiğinden fazladan yönetim yükü ve karmaşıklık anlamına geliyordu. Tekilleştirme 2.0 ile yedekleme yazılımı hem verilerin yedeklenmesini, hem de veri hareketlerini kontrol ederek iki yönetim aracını teke indirmiş oluyor.

Mevcut ortamınıza uyum

HP StoreOnce ürünleri bütün popüler yedekleme yazılımlarıyla çalışmak üzere tasarlandı. Böylece diğer bazı ürünler gibi kullanmakta olduğunuz yazılımları değiştirmek zorunda olmazsınız.

Teyp Öldü mü?

Asla! Teyp ürünleri sağlayamayan bazı üreticilerin aksine, HP hem tekilleştirme cihazları hem de teyp üniteleri sunuyor. Uzun vadeli veri saklama için teyp her zaman daha düşük maliyetli bir çözüm olarak ortayua çıkıyor. Verilerinizi yıllar, hatta 10 yıllar boyunca saklamak istiyorsanız teyp doğru çözümdür.

Sonraki Adımlar

Temel sigorta ürünlerini kullanmayan bir şirket söz konusu olamaz. Aynı şekilde en değerli varlıklarınızdan biri olan verilerinizi de gereksiz yere riske atmamanız gerekir. Felaketin ne zaman sizi vuracağını bilemezsiniz. Bu yüzden ortamınızı anlayıp size daha düşük maliyetle verilerinizi daha iyi koruyabileceğiniz bir Tekilleştirme 2.0 teklifi sunabilmemiz için size en yakın Data Sistem ofisini arayabilirsiniz.

HP StoreOnce ile Gelecek Nesil Veri Koruma (datasistem.com.tr)