Site Overlay

Google Chrome şifreleri içe aktarma

Google Chrome şifreleri içe aktarma bu makalede Microsoft Edge veya Google Chrome tarayıcılarından dışa aktarılmış parolaları şifreleri içe aktarma işleminin nasıl yapıldığı anlatılmaktadır.

Bilgisayarınızı değiştirdiğinizde ya da Google Chrome’u yeniden kurduğunuzda daha önceden dışarı aktardığınız şifrelerinizi içeri aktarmak isterken sorun yaşayabilirsiniz. Sorunun giderilmesi geçici olarak da olsa mümkün. İlgili alana gitmek için Ayarlar>Otomatik Doldurma>Şifreler kısmından ya da chrome://settings/passwords linkini Google Chrome’da adres çubuğunda aratarak gidebilirsiniz. Burada sağ tarafta bulunan üç noktaya tıkladığımızda sadece “Şifreleri dışa aktar” kısmını göreceğiz.

1
Arif Akyüz
Google Chrome şifreleri içe aktarma 1

Bu alanda sağ tıklayıp “incele” kısmına tıklıyoruz.

2
Arif Akyüz
Google Chrome şifreleri içe aktarma 2

Sağ tarafta açılan pencerede “Elements” sekmesindeki kodlar arasında CTRL+F ile MenuImportPassword kodunu aratıyoruz. Direkt olarak aradığımız kod kısmına sizi götürecektir zaten ve burada dropdown-Item yazısının hemen yanındaki “hidden” yazısına tıklayıp silip Enter tuşu ile tamamlıyoruz.

3
Arif Akyüz
Google Chrome şifreleri içe aktarma 3

Daha sonra tekrar şifreler penceresine geldiğimizde “İçe aktar” kısmının geldiğini görebiliriz. Burada daha önceden dışarı aktardığınız şifre dosyasınızı seçip şifrelerinizi içeri aktarabilirsiniz.

4
Arif Akyüz
Google Chrome şifreleri içe aktarma 4

Google Chrome’da Şifreleri İçe Aktarma Görünmüyor Sorunu


image 3
Arif Akyüz İçerik Üreticisi Siber Güvenlik Uzmanı

Arif Akyüz
İçerik Üreticisi & Siber Güvenlik Uzmanı
[email protected]